Zdarza się, że podczas robienia makijażu zamiast ukryć swoje mankamenty tylko je podkreślamy. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy wokół ust, których nie możemy w żaden sposób ukryć. Jest jednak na to sposób ? wystarczy tylko dobry korektor i podkład. Poniżej znajdziesz wskazówki jak ukryć zmarszczki i bruzdy, a Twój makijaż nadal będzie wyglądał naturalnie.

Rzeczy, których potrzebujesz: Podkład, Korektor, Pędzelek do nakładania, Lusterko.

Krok 1.

Nawilż dobrze skórę twarzy. Nałóż odpowiedni krem i odczekaj kilka minut, aby dobrze się wchłonął. Dzięki temu zabiegowi skóra stanie się delikatna, a podkład i korektor rozsmarują się równomiernie na twarzy.

Krok 2

Przygotuj lusterko i dobre światło. Najlepiej, jeśli ustawisz je blisko okna, sztuczne światło oszukuje, a makijaż może być wówczas zbyt mocny.

Krok 3.

Przygotuj płynny korektor i cieniutki pędzelek do jego nałożenia. Maskowanie zmarszczek i bruzd wymaga bowiem dużo precyzji. Za pomocą pędzelka wypełnij je korektorem. Pamiętaj, by korektor był o ton jaśniejszy od skóry. Możesz użyć także rozświetlacza w formie flamastra.

Krok4.

Uważaj, by zastosowany korektor lub rozświetlacz znalazł się tylko w miejscach gdzie jest niezbędny. Nie należy nakładać go na miejsca poza zmarszczkami. Jego nadmiar dokładnie usuń przy pomocy patyczka nasączonego płynem lub mleczkiem do demakijażu.

Krok 5.

Po zakryciu zmarszczek możesz zająć się innymi mankamentami. Plamki na twarzy możesz ukryć za pomocą korektora w odcieniu twojej skóry. Następnie wklep w skórę twarzy podkład kryjący. Jeśli nie zachodzi taka potrzeba nie używaj pudru sypkiego, jeśli musisz użyj go tylko w niewielkich ilościach. Jego nadmiar uwypukla zmarszczki.

 
Copyright © 2019 Ranking najlepszych środków i preparatów na zmarszczki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt strony i wykonanie E-LIME.