Sposób na zmarszczkę!

Mówią, że zmarszczki to zmora optymistów, ale w rzeczywistości ten kłopotliwy problem dotyka każdego, zarówno młode jak i dojrzałe osoby, kobiety jak i mężczyzn. Najczęściej tworzą się one na skórze twarzy, wokół oczu, tam gdzie nasza skóra jest najcieńsza i najdelikatniejsza. O taką skórę należy odpowiednio dbać, pielęgnować ? aby zachować młody wygląd na długi czas.

Jak pozbyć się pajęczynki wokół oczu?

Zapewne każdy z nas ma swoje tajne sposoby na zachowanie urody, często pochodzące z babcinego kalendarzyka czy po prosto z apteki natury. Nie ma jednak recepty na idealną skórę bez zmarszczek, są natomiast sposoby aby zapobiegać ich powstawaniu bądź przyspieszać ich wygładzanie.

Reguła nr 1

ZBAWIENNE OKULARY PRZECIWSŁONECZNE ? czyli noś okularki, zapobiegniesz powstawaniu zmarszczek i szpecących przebarwień skóry. To bardzo ważna reguła, zwłaszcza gdy prowadzimy aktywny tryb życia i gdy długo jesteśmy wystawieni na działanie promieni słonecznych ? okulary to muza dla naszych oczu, ukojenie. Ponadto osoby, które chronią oczy przed słońcem zdecydowanie rzadziej mrużą oczy i mogą być spokojniejsi o swoją twarz.

Reguła nr 2

NIE MRUŻYMY OCZU ? unikajmy tego. Sprawa mrużenia dotyka szczególnie osoby niedowidzące, które czasami wstydzą się bądź nie chcą nosić okularów. Dla nich mrużenie to ratunek na horyzoncie oceanu ostrości, jednak jakże złudny. Zmarszczki powstają wówczas bardzo szybko, ciągłe przymrużanie powtarzane bardzo często sprawi, że zmarszczki z czasem będą widoczne nawet na rozluźnionej twarzy.

Reguła nr 3

KREM NAWILŻAJĄCY MOIM KOMPANEM ? używaj go codziennie, to doskonała recepta na jędrną skórę. Im bardziej zadbamy o odpowiednie nawilżenie naszej skóry, tym bardziej podziękuje ona nam za to w przyszłości. Elastyczna skóra nie marszczy się! Warto zatem udać się do kosmetyczki i dobrać odpowiedni krem dla naszej cery.

Dalsze porady w kolejnej części artykułu »

 
Copyright © 2019 Ranking najlepszych środków i preparatów na zmarszczki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt strony i wykonanie E-LIME.